Gdzie jest muzyka?

W minionym tygodniu (od 7 do 11 lutego) starszaki z grupy V odkrywały różne aspekty muzyki. Dzieci poznały zawody związane z muzyką oraz miejsca, w których można posłuchać muzyki. Słuchały utworów różnych gatunków muzycznych. Odkrywały, w jaki sposób powstają dźwięki, jak wyglądają oraz brzmią różne instrumenty. Poznały zapis nutowy, nazywały nuty według długości ich brzmienia i próbowały wyśpiewać gamę C-dur. Aby jeszcze lepiej zrozumieć te zagadnienia obejrzały film pt. „W świecie muzyki”. Muzyka towarzyszyła dzieciom podczas różnych zajęć, zarówno ruchowych, jak i artystycznych. Przedszkolaki ćwiczyły przy muzyce, malowały muzykę, wykonały własnoręcznie prosty instrument, tworzyły akompaniament do różnych utworów. Dzieci poznały również postać wielkiego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina, zarówno najważniejsze fakty z jego życia ale przede wszystkim muzykę, którą tworzył.