Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego

27 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na coraz mniejszą liczbę rodzących się niedźwiedzi, a także ich złe odżywianie. Do niekorzystnej sytuacji tych zwierząt przykłada się globalne ocieplenie klimatu, które zmusza niedźwiedzie do dalekich i wyczerpujących wędrówek w poszukiwaniu stałego lądu.
Dzieci z grupy II i VI uczestniczyły w: pogadankach, zabawach dydaktycznych, ruchowych, plastycznych, a także oglądały filmiki i bajki poświęcone w/w tematyce.
Przedszkolaki poznały informacje dotyczące niedźwiedzi polarnych, m.in. tego: jak wyglądają, ile ważą, gdzie żyją, co jedzą, jakie cechy przejawiają, a także sposobów i działań zapobiegających ociepleniu klimatu. Na koniec wykonały prace plastyczne ,,Miś polarny”.