Niebieski marsz grupy III i grupy V

W dniu 20 listopada w 30-rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka starszaki z grupy III i grupy V wyruszyły na Niebieski marsz ulicami wokół przedszkola, organizatorami marszu były: Przedszkole Publiczne Nr 34 i Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie. Celem marszu było przypomnienie dzieciom o ich prawach. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także nasza placówka, która organizuje w ramach tego dnia „Niebieski Marsz” w ramach solidarności z dziećmi świata, których prawa są łamane.