Projekt edukacyjny „Bezpieczeństwo zimą”

Przez cały tydzień przedszkolaki z grupy IV realizowały program ,,Bezpieczeństwo zimą”. Celem projektu było poszerzenie i wzbogacenie treści programowych o zagadnienia dotyczące zimy. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa zabaw zimowych. Zima w tym roku dopisała, dzięki czemu dzieci mogły oddać się białemu szaleństwu w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki nie tylko świetnie się bawiły, ale miały także okazje poznać właściwości śniegu oraz cechy przyrody zimą. Uatrakcyjnieniem projektu były zajęcia z użyciem tablicy interaktywnej oraz wykonanie prac plastycznych związanych z tematem. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom wykonanie płatków śniegu przy użyciu kleju, cukru oraz soli.