Wizyta leśniczego

26 listopada do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość, leśniczy Pan Piotr z Nadleśnictwa w Głogowie Małopolskim, który odwiedził dzieci z grupy III, V, VI. Wizyta Pana Piotra to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Pan Piotr opowiedział o swojej pracy, o lesie oraz o zwierzętach w nim mieszkających.
Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt, dowiedziały się jak należy zachowywać się w lesie, słuchały odgłosów popularnych ptaków, np. sowy, żurawia, wilgi. Dzięki temu spotkaniu dzieci utrwaliły sobie wiadomości na temat dbania o środowisko naturalne.
Dziękujemy Panu Piotrowi za ciekawą pogadankę, a Pani Ani ( mamusi Bartusia )  dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.