Zajęcia z higienistką stomatologiczną

W dniach 19 czerwca i 26 czerwca dzieci z naszego przedszkola odwiedziła pani Kasia, która jest higienistką stomatologiczną. Celem wizyty były zajęcia na temat ważności oraz konieczności dbania o higienę jamy ustnej,  przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jaki rodzaj szczoteczki i pasty jest potrzebny przedszkolakom oraz po czym poznać, że szczoteczka jest już zużyta i trzeba ją wymienić. Następnie, pani przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Dzieci mogły również same poćwiczyć na tym zestawie prawidłowe mycie zębów. Przedszkolaki wzięły udział w quizie na temat pokarmów, które służą budowie zębów, a które źle na nie wpływają. Na koniec spotkania dzieci dostały drobny upominek starszaki – niebieski balonik, a młodsze dzieci medale i ulotki. Wizyta odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków.