Co to jest robotyka?

Na zakończenie dyżuru wakacyjnego tj. 28.07.2023r. starsze grupy z naszego przedszkola spotkały się z dwoma panami konstruktorami maszyn –Mateuszem i Karolem – należącymi do Rzeszowskiej Grupy IT , działającej przy Politechnice Rzeszowskiej. Było to już ostatnie z cyklu spotkań z pracownikami i studentami Politechniki Rzeszowskiej, zorganizowane przez rodziców z grupy IV. Tym razem dzieci poznały czym jest robotyka czyli nauka zajmująca się projektowaniem i i konstruowaniem urządzeń za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanych klocków, zdolnych do naśladowania określonych zachowań. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały kilku cennych informacji i ciekawostek o projektowaniu i budowie robotów, oraz o tym że maszyny te pomagają człowiekowi w wykonywaniu różnych zadań. Następnie osobiście mogły zamienić się w programistów i pobawić się wybranym robotem. Bardzo dziękujemy za te ciekawe i rozwijające różne zainteresowania spotkania z techniką !