Czytanie bajek w grupie I

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”
Maria Dąbrowska

W naszym przedszkolu z dużą dbałością propagujemy czytelnictwo wśród przedszkolaków. Zachęcamy do przeglądania bajek, rozmów na temat ich treści, samodzielnego czytania, a także do słuchania czytanego tekstu literackiego. Małymi krokami zaczynamy od najmłodszych grup, gdzie później w grupach starszych coraz bardziej zgłębiamy przynależność do literackiego piękna. Słuchać, czytać i rozumieć, to niesamowicie wartościowa umiejętność, która buduje, kształtuje, daje wysokie poczucie własnej wartości, wśród małych słuchaczy i czytelników.
Grupa 1, czyli najmłodsza grupa w dniu 2 marca, miała możliwość posłuchać bajki czytanej przez panią bibliotekarkę. Oczywiście, nie obyło się bez wyjaśnienia, czym zajmuje się bibliotekarz. Dzieci chętnie i z zaciekawieniem słuchały bajki; zaprosiły panią na kolejne spotkanie, termin już umówiony… 🙂