Czytanie bajki przez mamę Laurki

W dniu 25 kwietnia grupę II odwiedziła Pani Ewelinka, mama Laurki. Przeczytała dzieciom bajeczkę pt. „Lodówka Zosi” autorstwa Lois Brandt.  Bajka opowiada o losach dwóch dziewczynek o imieniu Zosia i Hania, które mieszkają w tej samej dzielnicy, bawią się w tym samym parku i chodzą do tej samej szkoły. Coś jednak je dzieli: lodówka w domu Hani jest pełna, a lodówka u Zosi świeci pustkami – stoi w niej tylko kartonik mleka. Rodzina Zosi nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, by móc sobie pozwolić na regularne zakupy jedzenia. Bajeczka uwrażliwia dzieci na konieczność dzielenia się z innymi, jeśli mamy więcej niż inni. Oprócz tej bajeczki Pani Ewelinka rozbawiła grupę podczas wspólnego śpiewania w języku angielskim piosenek z pokazywaniem  m.in. „Head and shoulders”.

Pani Ewelince dziękujemy za wspólnie spędzony czas i upominek w postaci kolorowych balonów.