Czytanie bajki przez mamę Tosi

12 maja przedszkolaki z grupy II odwiedziła pani Justynka – mama Tosi, która przyniosła dwie książeczki. Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały bajki Grzegorza Kasdepke pt. „A ja nie chcę być księżniczką”, w której dziewczynka o imieniu Marysia i członkowie jej rodziny wcielani byli przez nią w różne role. Sama bohaterka najpierw chciała być smokiem, a później basztą, ale nigdy księżniczką. Główna myśl tej zabawnej opowieści to, że mądrość jest ważniejsza od urody i że zawsze warto być sobą! Druga książeczka autorstwa Marii Szarf to kultowa bajka „Reksio, przyjaciel najmłodszych. Wyprawa w góry”. Reksio podczas swoich przygód zwraca uwagę na: konieczność poruszania się w górach tylko po wyznaczonych szlakach oraz pamiętanie by nie krzyczeć, nie śmiecić i patrzeć pod nogi, gdyż góry są piękne, ale bywają również niebezpieczne. Na koniec tego miłego spotkania mama Tosi nagrodziła małych słuchaczy tatuażami.

Pani Justynce bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.