Do czego potrzebne są poduszki?

Przez cały tydzień dzieci z grupy I realizowały program „Do czego potrzebne są poduszki?”. Inspiracją do wyboru tematu były spontaniczne rozmowy z dziećmi na temat snu: dlaczego śpimy?
W jednym z zajęć brała pani Basia, która pokazała dzieciom przy pomocy maszyny do szycia poszczególne etapy powstawania poduszek. Dzieci wysłuchały baśni J.Ch. Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu” i sprawdziły czy faktycznie można poczuć ziarnko grochu położone pod poduszką. Nasze zajęcia wzbogacili pracownicy naszego przedszkola i rodzice naszych maluchów, którzy wypełnili anonimowe ankiety na temat poduszek. Dziękujemy!
Wyniki ankiet:
wszyscy posiadamy w naszych domach dużo poduszek i poduszeczek – dużych, małych, kolorowych, okrągłych, kwadratowych, itp. w sumie 368 sztuk.
Maluszki podsumowując cały tydzień zajęć, stwierdziły , że wszyscy bardzo lubimy nasze poduszki bo to są takie przytulaski.