Eksperyment kulinarny w grupie IV

W ramach tematyki zajęciowej przedszkolaki z grupy IV poszerzały swoje wiadomości na temat owoców z sadu. Doskonale je rozróżniały z wyglądu, nazwy, potrafiły opisać ich budowę i kolorystykę. Poznawały owoce również za pomocą zmysłów. Było więc: dotykanie, wąchanie i smakowanie. Punktem kulminacyjnym zajęć było wykonanie kompotów z jabłek. Z pomocą Pani Bernadki dzieci mogły zobaczyć jak wygląda cały proces przygotowania kompotów: od ułożenia obranych jabłek w słoikach do zapasteryzowania jednego kompotu w przedszkolnej kuchni (oczywiście dzieci poznały wcześniej pojęcie pasteryzacja). Następnie słoiki z kompotami zostały umieszczone w kąciku przyrody, gdzie dzieci będą obserwowały i wyciągały wnioski – co się dzieje z zawartością słoików.