Grupy III I VI kiszą kapustę w Zagrodzie Szmer

W dniu 11.10.2023r. przedszkolaki z grup: III i VI wybrały się na autokarową wycieczkę do Zagrody Szmer w Godowej. Pomimo długiej drogi autokarem i padającego rano deszczu nikt nie tracił wiary, że wycieczka się uda i tak właśnie było. Po przyjeździe na miejsce wyszło słoneczko, przywitali nas gospodarze i zaczęliśmy zwiedzać zagrodę. Najpierw pokarmiliśmy kozę Klarę, zwiedziliśmy stajnię. Następnie pobawiliśmy się w turlanie dyni, na polu dyniowym. Później był przejazd bryczką, po którym okazało się,że wszystkie przedszkolaki bardzo zgłodniały, to był czas na zjedzenie zawartości plecaka i rogalików, które przygotowała nam Pani Celinka. Z pełnymi brzuszkami przystąpiliśmy do procesu kiszenia kapusty. Najpierw szatkowanie, później przyprawianie i na końcu ubijanie. Na pamiątkę każdy z nasotrzymał do domu słoik z kapustą. Na koniec była chwila na plac zabaw, na którym mogliśmy przeciągać linę, zagrać w kółko i krzyżyk i spróbować „wydoić krowę”.