KAMPANIA „ROWEROWY MAJ” W NASZYM PRZEDSZKOLU

Drodzy Rodzice,

Od 6 do 29 maja nasze przedszkole bierze udział w kampanii Rowerowy Maj.

Kampania jest organizowana przez Gminę Miasto Rzeszów zwaną Organizatorem Lokalnym w partnerstwie z Miastem Gdańsk zwanym Organizatorem Głównym i ma charakter konkursu.

Celem Kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia i mobilności wśród dzieci przedszkolnych, szkolnych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.

Zasady Kampanii są proste:

Każdy przedszkolak, nauczyciel, pracownik, który dotrze do przedszkola w danym dniu: na rowerze, hulajnodze, wrotka, siodełku rowerowym u rodzica otrzymuje naklejkę do rowerowego dzienniczka i na plakat grupowy.

Dla najaktywniejszych uczestników, grup przedszkolnych i placówek przewidziane są NAGRODY.

Kampania Rowerowy Maj to aktywne podróżowanie do przedszkola. Za aktywny przejazd uważa się przejazdy rowerem, hulajnogą, wrotkami oraz przejazd od przystanku autobusowego nie krótszy jak 500m.

W regulaminie Kampanii zostało uwzględnione łączenie podróży:

• Podróże łączone – transport zbiorowy + rower/hulajnoga są ZALICZANE

• Podróże dziecka na foteliku rowerowym u rodzica również są ZALICZANE

• Podróże łączone – samochód + rower/hulajnoga NIE SĄ ZALICZONE

• Podróże na hulajnodze elektrycznej NIE SĄ ZALICZANE

Rowery, hulajnogi prosimy zostawiać przed wejściem do przedszkola.

P.S. PRZEDSZKOLE NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA POZOSTAWIONY SPRZĘT, DLATEGO PROSIMY O JEGO ZABEZPIECZENIE (ZAPIĘCIE).

Do Kampanii zostali zgłoszeni wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola jednak samo uczestnictwo jest DOBROWOLNE.

Wszystkie informacje na temat przebiegu Kampanii w Gminie Miasto Rzeszów będą umieszczane na dedykowanej podstronie https://rowerowymaj.eu/rzeszow-2024/

Ważne dokumenty:

REGULAMIN Rowerowy Maj 2024 Rzeszów