Kto chce być pilotem?

W dniu 12 maja 2023 r. Kasia Krawczyk i Michał Antonik z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej odwiedzili grupę IV w przedszkolu. Studenci przynieśli ze sobą model samolotu udźwigowego, który samodzielnie zaprojektowali i skonstruowali na zawody SAE Aero Designed w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzeli samolot, który zajął trzecie miejsce w klasie Mission Performance klasy Micro. Michał przybliżył dzieciom zawód pilota, a Kasia opowiedziała o swojej pasji mechanika silników samolotów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. dlaczego samolot lata, czym różni się samolot od szybowca, jak startuje szybowiec, z jaką prędkością i jak szybko porusza się samolot. Studenci przygotowali dla dzieci również krótkie warsztaty, na których każde dziecko mogło samodzielnie skonstruować własny model samolotu. Być może to spotkanie rozbudzi ciekawość przedszkolaków na tyle, aby w przyszłości wybrać zawód związany z lotnictwem.