Mądry dzieciak-eksperymenty w przedszkolu

W ciągu dwóch dni nasze przedszkole ponownie odwiedził Pan Tomasz  Madej Akademii Mądry Dzieciak . Tym razem z zajęciami pt. „Fizyka latania o lotnictwie i podróżowaniu”. Pan Tomasz udzielił nam odpowiedzi na nurtujące nas zawsze w tym wieku pytania: Czy pociągi zawsze muszą jeździć po torach, a jeżeli tak, to dlaczego z nich nie spadają? Jakim prawem samoloty latają i dlaczego pomimo swojego dużego ciężaru nie opadają? Jakie metody transportu stosowaliśmy kiedyś, jakich używamy teraz i co być może wykorzystamy do podróżowania w przyszłości? Czy lewitacja jest już możliwa, a jeżeli tak jak ją wykorzystać do poruszania się? Oby więcej takich spotkań, które rozwiążą nasze najtrudniejsze pytania.