Maluszki poznają swoje zmysły

W tym tygodniu zajęcia edukacyjne w grupie I skupione były na zmysłach, które posiada człowiek: wzrok, słuch, dotyk, smak i węch. Dzięki zabawom badawczym dzieci mogły zadbać o rozwój swoich zmysłów. Zmysł dotyku ćwiczyliśmy za pomocą magicznego pudełka, w którym ukryte zostały różne przedmioty. Dzieci poprzez dotyk miały zadanie rozpoznać – co to jest za przedmiot. Maluszki stworzyły piękne prace plastyczne – „sensoryczne dłonie”, do których wykorzystaliśmy różnorodne materiały plastyczne. Ich celem jest stymulacja zmysłów, nie tylko zmysłu dotyku, ale również wzroku poprzez bogatą kolorystykę. Zmysł słuchu rozwijaliśmy poprzez rozpoznawanie dźwięków z otoczenia w ogrodzie przedszkolnym. Tam dzieci również zbierały liście i żołędzie. Zabawa badawcza polegająca na rozpoznawaniu smaków: słodkiego i kwaśnego sprawiła dzieciom wiele radości. Przedszkolaki prawidłowo rozpoznały każdy smak.