Powitanie wiosny w grupie II

21 marca dzieci z grupy II obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. To doskonała okazja, aby dzieci poznały wybrane tradycje ludowe związane z nadejściem wiosny oraz rozwijały swoje zainteresowania  otaczającym środowiskiem przyrodniczym. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Były tańce kwiatów do muzyki A. Vivaldiego, zabawy w bociana i żabki oraz słoneczko budzące kwiaty z zimowego snu.  Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki- przeliczały kwiaty, układały w kolejności pory roku, dopasowywały cienie do kwiatów, uzupełniały wiosenne puzzle. Ale największą atrakcją dla dzieci był spacer w okolicy przedszkola z kukłą Marzanny- zrobiony przez panią Bernatkę- podczas którego żegnaliśmy zimę i bacznie obserwowaliśmy piękno budzącej się do życia przyrody.