Poznajemy życie pszczół

W dniu 04.04.2024r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie „Pszczoły – nasi mali przyjaciele”. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów dzieci poznały zwyczaje pszczelej rodziny, dowiedziały się czym się różni matka pszczela -,,królowa” od zwykłej robotnicy. Mogły także obejrzeć strój pszczelarza i przyrządy, których używa on w swojej codziennej pracy.

Niewątpliwą atrakcją spotkania było obserwowanie żywych pszczół umieszczonych w przeszklonym ulu oraz własnoręczne wykonanie świeczek z pszczelego wosku.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom i odznakę Małego Pszczelarza! 🙂