Projekt – pogoda

W dniach od 8 do 12 marca średniaki z grupy VI realizowały projekt „Pogoda”. Dzieci poszukiwały odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań związanych z tym tematem. Najpierw, wspólnie stworzyły siatkę tematyczną, później stopniowo poszerzały swoją wiedzę. Z filmu edukacyjnego dowiedziały się, czym jest stacja meteorologiczna i jakie znajdują się w niej przyrządy, czym zajmuje się synoptyk, a czym prezenter pogody. Dzieci próbowały same opowiadać o zmianach w pogodzie i zjawiskach atmosferycznych wykorzystując mapę. Przez cały tydzień prowadziły obserwacje pogodowe i skrupulatnie zaznaczały zmiany w „Kalendarzu pogody”. Przedstawiły swoją ulubioną pogodę w pracy plastycznej oraz wykorzystując instrumenty perkusyjne oddały dźwiękowy charakter poszczególnych zjawisk atmosferycznych. Podsumowaniem pracy nad tematem było rozwiązywanie zagadek. Dzieci świetnie radziły sobie ze wszystkimi zadaniami a dodatkowo sprawiało im to radość i przyniosło wiele satysfakcji i nowej wiedzy.