Pudełko emocji w grupach III i VI

W dniu 10.10.2023r. w naszym przedszkolu w grupach III i VI obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który ma ścisły związek z Planem Rocznym naszego przedszkola. Co roku w tym dniu tysiące osób na całym świecie prowadzą działania uświadamiające, aby zwrócić uwagę na choroby psychiczne i ich wpływ na życie ludzi na całym świecie, dlatego my też podjęliśmy inicjatywę zadbania o zdrowie psychiczne, które jest bardzo ważne w dalszym rozwoju psychospołecznym każdego przedszkolaka. Dzieci na początku miały możliwość oglądnięcia filmu edukacyjnego pt.”Pudełko emocji”, następnie zatańczyły taniec radości z balonami, które stały się w tym dniu nastrojowymi przewodnikami. Każdy namalował na balonie nastrój jaki w tym dniu odczuwał. Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały Wachlarz Emocji, który będzie nam pomocny przez cały rok w wyrażaniu własnych emocji.