Spotkanie z lekarką

W ramach tematu „Chcemy być zdrowi” starszaki z grupy IV spotkały się z mamą Mai – panią Marleną, która jest lekarzem. Pani Marlena opowiadała dzieciom czym zajmuje się lekarz i na czym polega jego praca w przychodni i w szpitalu. Pani doktor pokazała dzieciom jak wygląda profesjonalne badanie najpierw małego misia, a później chętnych dzieci. Starszaki poznały przy tej okazji różne lekarskie narzędzia, oraz ich skomplikowane nazwy. Była też inscenizowana zabawa „Wizyta u lekarza” podczas której przedszkolaki mogły wcielić się w rolę lekarza, przebadać pacjenta wystawić diagnozę, zaproponować leczenie, oraz narysować receptę dla chorego misia. Na koniec spotkania pani doktor porozmawiała jeszcze z dziećmi na temat zdrowego stylu życia i dbania o swoje cenne zdrowie. To było bardzo miłe, ciekawe i pouczające spotkanie z lekarzem. Bardzo dziękujemy!