Spotkanie z Robo-pieskiem

W piątek 28 kwietnia grupę IV odwiedził Niezwykły pies, bo to był pies-robot. Robo-pies pojawił się w towarzystwie dwóch mam z naszej grupy: mamy Tymoteusza oraz mamy Antoniego, które opowiedziały o tym dziwnym zwierzaku oraz przyniosły dla przedszkolaków drobne upominki. Następnie głos zabrał specjalista od robotów – pan Paweł, który jest pracownikiem naukowym na Politechnice Rzeszowskiej i zajmuje się budową robotów. Dzieci dowiedziały się od niego, że taki pies-robot jest przeznaczony np. do inspekcji niebezpiecznych miejsc dla człowieka, służy studentom do programowania, a także potrafi tańczyć i prosić jak domowy czworonóg, o czym oczywiście mogły się przekonać dzieci. Każdy z przedszkolaków mógł osobiście wziąć do ręki dżojstik i pokierować robo-psem tak jak chciał , ale pod czujnym okiem pana inżyniera Pawła. Było to świetne spotkanie z nauką, robotem i mądrym człowiekiem. Nasze mamy obiecały, że to jeszcze nie koniec takich spotkań z nauką. Czekamy niecierpliwie i dziękujemy!