Światowy Dzień Czystego Powietrza

W dniu 15 listopada przedszkolaki z grupy 5 obchodziły Światowy Dzień Czystego Powietrza. Najpierw dzieci dowiedziały się, czym jest powietrze, gdzie się znajduje, jaki ma skład oraz kto z niego korzysta i w jaki sposób. Później starszaki wykonały kilka eksperymentów potwierdzających obecność powietrza wokół. Okazało się, że choć nie można go zobaczyć, czasami robi różne psikusy. Następnie dzieci wysłuchały bajki „O Małym Domku ze Smogowa”, dzięki której dowiedziały się, co dzieje się, gdy powietrze jest zanieczyszczane. Wspólnie próbowały znaleźć sposoby, co można zrobić, by powietrze, którym oddychamy, było czyste i zdrowe. Następnie przedszkolaki w pracy plastycznej zaprojektowały miasto wolne od smogu. Na koniec zajęć starszaki przeniosły się do ogrodu, gdzie wspólnie z panem Krystianem posadziły drzewo, o które obiecały dbać, wiedząc, jak bardzo przyczyni się ono do poprawy jakości powietrza wokół nas.