Światowy Dzień Grzyba w grupach II i III

W piątek 24.09.2021r. w grupie 2 i 3 dzieci świętowały Światowy Dzień Grzyba. Była to doskonała okazja do poznania różnorodnych zabaw i aktywności ruchowych podczas grzybobrania. Dzieci poznały trujące i jadalne grzybki a także zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas grzybobrania.

Grupa 2 poznała budowę grzyba – wyróżniają kapelusz, mogę a także w tym dniu doskonaliła umiejętności matematyczne podczas zabawy ruchowej. W zabawach sensorycznych utrwalały oznaki jesieni oraz poznane dary obecnej pory roku.
Gr 3 klasyfikował grzyby jadalne i trujące, poruszała się w rytm muzyki „Grzybek” oraz wykonała pracę plastyczną „Muchomorek”.
Na zakończenie dnia każda z wymienionych grup otrzymała emblemat grzyba oraz słodkiego grzybka do zjedzenia. Młodsze dzieci dodatkowo otrzymały opaski z grzybkami.