Światowy Dzień Rzek

W dniu 24.09.2021 starszaki z grupy V obchodziły Światowy Dzień Rzek.  Wysłuchały legendy „Warkocz królewny Wisły”, odnajdywały na mapie Polski Wisłę, Odrę oraz przepływający przez nasze miasto Wisłok. Dzieci poprzez zabawy próbowały zrozumieć znaczenie rzek dla życia na Ziemi oraz zagrożenia, jakie niesie współczesna cywilizacja. Przedszkolaki zapoznawały się z gatunkami zwierząt zamieszkujących okolice polskich rzek oraz wykonały kilka ciekawych eksperymentów. W grupach budowały infrastrukturę nadrzeczną nie zapominając oczywiście o oczyszczalni ścieków 🙂 Na koniec każdy wykonał wesołą rybkę z kolorowych kółek i grupa wybrała się na wycieczkę, by poobserwować płynący w pobliżu przedszkola potok Czekaj. Teraz wszyscy mali ekolodzy wiedzą już, że bez wody nie ma życia, a o każdą, najmniejszą nawet rzeczkę, należy dbać.