Tłusty czwartek

W dniu 11.02.2021r. przedszkolaki z grupy V uczestniczyły po raz kolejny w zajęciach z kodowania. „Kodowanie na dywanie” to innowacyjny projekt edukacyjny do którego w tym roku przyłączyło się nasze przedszkole.

Pani Dyrektor zakupiła wiele pomocy dydaktycznych dla wszystkich dzieci. Dodatkowo, starszaki z grupy V otrzymały zestawy ćwiczeń do indywidualnej pracy.

Starszaki bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych tą metodą, ćwiczą pamięć, spostrzegawczość, rozwiązują zagadki, układają obrazki według kodu. A przede wszystkim poprzez dobrą zabawę starszaki przygotowują się do nauki programowania.

Dzisiejsze zajęcia tematycznie związane były z Tłustym Czwartkiem. Na wspólnej planszy oraz indywidualnych zadaniach nie mogło zabraknąć elementów słodkich pączków i pysznych oponek. Zajęcia zakończyły się zjedzeniem pysznych oponek przygotowanych w tym dniu dla całego przedszkola przez naszych kucharzy.