Warsztaty pierwszej pomocy z misiami

W dniu 11 kwietnia tj. czwartek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez ratowników medycznych z Medyka w Rzeszowie. Ratownicy medyczni opowiedzieli jak również pokazali w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchały jak się zachować w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, utraty przytomności. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Przedszkolaki również miały okazję poćwiczyć praktycznie udzielanie pomocy z wykorzystaniem bandaży, plastrów itp.
Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.