Wycieczka do MPK

W dniu 28 września pięciolatki z grupy V na zaproszenie Pani Agnieszki, Mamy Eryczka udały się na wycieczkę autokarową do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Rzeszowie. Podczas zwiedzania bazy MPK czekało na nas wiele atrakcji. Zwiedziliśmy między innymi: dyspozytornię, lakiernię, stację diagnostyczną pojazdów, warsztaty w których naprawiane są autobusy, przeszliśmy kanałem, który okazał się o wiele dłuższy niż cała nasza grupa ustawiona w parach. Wiele radości na twarzach przedszkolaków wzbudziła jazda zabytkowym Jelczem, szczególnie podczas przejazdu przez myjnię! I to nie koniec atrakcji! Było jeszcze kasowanie biletów, przejażdżka jako pierwsi pasażerowie autobusem elektrycznym z harmonijką oraz możliwość zajęcia miejsca kierowcy zarówno za kierownicą holownika jak i autobusu. Ileż emocji wzbudziła możliwość użycia klaksonu!

Pani Agnieszka wraz ze swoimi kolegami z pracy przygotowała dla nas wiele atrakcji za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Podziękowania składamy także Panu Markowi, Prezesowi MPK, który wyraził zgodę na wizytę przedszkolaków w świecie dorosłych.

Mamie Eryczka jeszcze raz bardzo dziękujemy za super wycieczkę, słodki upominek, pieczątki oraz pamiątkowe kalendarzyki. To był bardzo intensywny dzień, w którym każda minuta wypełniona była ciekawymi opowieściami i niespodziankami.